Informacje dla klienta

Garść najważniejszych informacji dla klienta – przeczytaj je proszę przed zapisem:

Tatuuję w łódzkim studiu Sigil Tattoo Studio 2 (ul. 6 Sierpnia 1/3 lok. 7) tel. 730 938 199.

Od kwietnia 2023 moje prace ulegną zmianie i będą w stylistyce realistyczno-akwarelowej. Tatuaże te polegają na dokładnym odwzorowaniu zdjęcia rzeczywistego i charakteryzują się mocnymi, nasyconymi kolorami oraz różnymi ozdobnikami (rozmycia, mazy pędzlem, plamki, rozbryzgi). Moje tatuaże nie są delikatne! 😊

Styl realistyczno-malarski

Jeśli nie masz pewności czy Twój pomysł wpasuje się w moją stylistykę – zerknij proszę w ten przewodnik.

Galerię moich prac znajdziesz TUTAJ. Prześledź ją uważnie – pamiętaj, że tatuaż to pamiątka na całe życie. Warto zainwestować swój czas w dobór odpowiedniego tatuatora, by być w 100% zadowolonym z efektów jego pracy 🎨

Klientów zapisuję od wtorku do piątku (nie pracuję w weekendy). Sesja trwa od godziny 12:00 do 17:00, a w jej skład wchodzi:

  • prezentacja projektu
  • dopasowanie wielkości wzoru do miejsca na ciele oraz przygotowanie kalki
  • przygotowanie sterylnego stanowiska pracy
  • tatuowanie
  • jedna przerwa ok. 15-20 minutowa
  • zastosowanie końcowych kosmetyków oraz założenie opatrunku
  • sprzątnięcie brudnego stanowiska

Sesją nie jest samo tatuowanie. Płatność przyjmujemy tylko gotówką, na koniec sesji.

Minimalny rozmiar tatuażu, który jestem w stanie wykonać swoją techniką wynosi ok. 30 cm. Mniejszych nie wykonuję chyba, że są to proste, mało szczegółowe wzory.

Nie podejmuję się tatuowania postaci, portretów czy bohaterów komiksowych/bajkowych. Nie czuję tego, nie lubię oraz nie podoba mi się efekt końcowy takich prac.

Prośby o zakrycie/poprawę tatuażu nie mojego autorstwa przyjmuję tylko od osób, które już się u mnie tatuowały (są moimi klientami). Klienci pierwszorazowi nie mają takiej możliwości.

Zapisy prowadzę tylko w określonych przedziałach czasowych, a o ich otwarciu zawsze informuję z wyprzedzeniem. Jeśli interesuje Cię umówienie terminu – sprawdź, czy masz taką szansę klikając w formularz kontaktowy.

Decydując się na wykonanie u mnie swojego tatuażu wiedz, że akceptujesz tym samym moje prywatne, niezależne od studia zasady:

1. Wykonuję tatuaże osobom pełnoletnim, nie będącym pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz środków opioidowych.

2. Osoby opalone nie mogą być tatuowane, gdyż opalenizna jest skutkiem uszkodzenia skóry. Kwestię szkodliwości słońca poruszałam tutaj

3. Nie tatuuję skóry znieczulonej kremem – w przypadku posmarowania się przez klienta taką maścią sesja zostaje odwołana. Kremy znieczulające powodują zmiany sprężystości skóry, przez co znacznie trudniej się ją tatuuje. Dodatkowo obkurczają naczynka, które po powrocie do pierwotnego stanu (kiedy maść przestanie działać) mogą rozlać/przemieścić tusz, a tym samym – zniszczyć wygląd tatuażu. Mogą również zaburzyć rytm pracy serca!

4. Nie ma możliwości wykonania sobie u mnie kopii wzoru innego artysty – najbardziej liczy się dla mnie niepowtarzalność i indywidualne podejście do klienta.

5. Warunkiem wpisania terminu do kalendarza jest wpłata bezzwrotnego zadatku 400 zł. Zadatek przepisywany jest tylko w przypadku jednorazowego przełożenia terminu minimum 2 tygodnie wcześniej. Wypadki, choroby czy pomyłki z winy klienta (!) nie są uwzględniane – zadatek stanowi rezerwację mojego czasu i przepada w takich sytuacjach. Więcej o tym przeczytasz tutaj

6. Każdy tatuaż wyceniany jest indywidualnie i jest to koszt jedynie szacunkowy. W przypadku trudnego miejsca na ciele, mało współpracującej ze mną skóry lub dużej ilości detali mogę nie skończyć pracy na jednej sesji – wtedy wyznaczana jest druga, dodatkowo płatna.

7. Nie jestem w stanie przewidzieć, ile czasu zajmie mi wykonanie danego tatuażu. Z tego względu dobrze jest nie planować ważnych innych wizyt czy spotkań w dniu sesji.

8. W studiu może się znajdować tylko osoba tatuowana – proszę o nie przyprowadzanie ze sobą osób towarzyszących (zostaną one wyproszone)

9. Umówione osoby zobowiązują się wysłać maila odnośnie szczegółów wzoru i swojej wizji tatuażu 7 dni przed terminem sesji. Jest to ważny punkt naszej wzajemnej współpracy i ma na celu uniknięcie ewentualnych nieporozumień przy tworzeniu przeze mnie projektu, a tym samym – pewność zadowolenia ze wzoru w dniu sesji.

10. Zmiana pomysłu oraz miejsca na ciele po zapisie nie jest możliwa.

11. Wizualizację projektu pokazuję w dniu umówionej wizyty – nie ma możliwości zobaczenia go wcześniej. Jeśli obawiasz się tego, że projekt Ci się nie spodoba, obejrzyj proszę poniższy filmik:

12. Jeśli mój wzór (TYLKO w przypadku obowiązkowej konsultacji mailowej 7 dni przed terminem) będzie nietrafiony do tego stopnia, że pod żadnym pozorem nie będzie można go przerobić na miejscu, podejmiemy współpracę jeszcze raz i umówimy się ponownie. Dodatkowo tatuując się u mnie otrzymujesz w pakiecie gwarancję zadowolenia – jeśli tatuaż nie wygoi się prawidłowo, w ciągu 3 miesięcy (od daty wykonania) dokonam jednorazowo jego bezpłatnej korekty. UWAGA: bezpłatna korekta NIE DOTYCZY wprowadzania jakichkolwiek zmian do wzoru tatuażu oraz zaniedbania procesu gojenia z winy klienta.

13. Rezerwacja gotowego projektu (z moich wzorów do wzięcia) następuje po wyznaczeniu terminu. Rezygnacja z terminu = anulowanie rezerwacji wzoru.

14. Pomimo wszelkich starań i lat doświadczeń, nie mam wpływu na odcień i intensywność kolorów po wygojeniu. Dotyczy to również alergii na tusz, przebarwień spowodowanych promieniami UV, siniaków w obrębie tatuażu, rozlania barwnika pod skórą spowodowanego jej unaczynieniem, obrzęków czy stanów zapalnych blisko poza obszarem tatuowanym.

15. Klient zobowiązuje się przestrzegać zasad gojenia zaleconych tylko i wyłącznie przeze mnie. Jak dbać o tatuaż przeczytasz tutaj

16. Za zaniedbania podczas gojenia odpowiada klient. Poprawa tatuaży zaniedbanych jest odpłatna.

17. Przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu są choroby skóry, choroby zakaźne, choroby serca, cukrzyca, alergie, ciąża, karmienie piersią, sucha, poraniona skóra oraz opalenizna.

18. Nie zastosowanie się do wyżej wymienionych zasad skutkuje odwołaniem sesji oraz stratą zadatku.

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Pozdrawiam serdecznie,

Monika Ochman